Yapılan son değerlendirmelere göre Perşembe günü bölgemiz orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine girecek yağış gece saatlerde önce güney kesimlerde etkili olmaya başlayacak yağış öğle saatlerine kadar Trakya geneline yayılmış olacak gece saatlerden sonra  Balkanlardan gelen soğuk hava kütlesi Trakya’dan giriş yaparken rüzgarın hızının yer yer 70/90 km kadar çıkmasına sebep olacak.

( Soba ve Doğalgaz Kaynaklı Baca gazı zehirlenmeleri Çatı uçması Ağaç  devrilmesi gibi hadiseler yaşanabilir )kar yağışı bölgede 3 4 gün kalırken etkin kısmı Tekirdağ,Keşan,Şarköy,Muratlı Çanakkale İl geneli,Uzunköprü,Meriç,İpsala,Enez de yoğun şekilde görülürken hayatı olumsuz yönde etkileyecektir. Edirne de yağış Perşembe akşam rüzgarın etkisiyle tipi şeklinde etkisini gösterecek Trafik ve eğitimde aksamlar olacaktır.  

Cuma akşam yağış hafiflerken Cumartesi tekrar kuvvetini artıracak hava sıcaklığı geceleri yer yer – 10 – 12  derece kadar düşerken gündüz – li değerlerde olacak. Pazar günü Edirne dışında Kar Trakya genelinde  devam edecek.

kar haritası

Trafikte yaşanacak aksamlar,Kuvvetli fırtına,Yoğun kar yağışı ve Aşırı soğuklara karşı Kurumların ve  Vatandaşların dikkatli olması gerekmektedir.

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir